home

Broky Františka Kanečka

otevřít otevřít

Informace:

B.F.K. vznikly v konci roku 2000 na protest proti stále rostoucímu vlivu západní – dekadentní hudby, a zároveň jako připomenutí toho nejlepšího (pro západní zaprodance "toho nejhoršího"), co bylo natočeno v československých studiích v 60´, 70´ a zvláště 80´letech. Po pečlivé přípravě – poslech starých LP, sledování pořadů typu „Všichni se ptají, komu to hrají“, „Abeceda“, „Žena za pultem“ a hlavně „30 případů majora Zemana“ – byla kapela připravena dobýt svět.

O správnosti těchto kroků (ne Broků!) hovoří stále rostoucí fanklub a celosvětový úspěch prvního alba (zvláště v okolí Náměstí Republiky) vydaného v květnu roku 2006. Neutuchající zájem o toto LP kapelu inspiroval k přípravě nové dlouhohrající desky, na které se od té doby pracuje. Součástí vystoupení jsou i tzv. „výlety za železnou oponu“, kde kapela názorně ukazuje úpadkovou západní dekadentní poprockovou hudbu.

 

V současnosti kapela vystupuje pravidelně ve „Velmi jemném klubu Limonádový Joe“ v pasáži Kotva, kde má svou domovskou scénu. Rovněž je zvána k obohacení takových kulturních akcí, jako jsou například Letní filmová škola v Uh.Hradišti, Casanovské oslavy v Duchcově či Mírové slavnosti ve vojenském areálu Ořechov u Brna. Za dobu své existence byla již ale také zpestřením firemních večerů a plesů takových značek jako SKANSKA, HOCHTIEF, CETELEM, ESSOX, HEWLITT-PACKARD, ACCENTURE, AUTOREVUE, VOLKSWAGEN, KOMERČNÍ BANKA, CITIBANK, ŠKODA auto atd. (aniž by tito západní spojenci tušili, že si do svých řad pouštějí diverzanty pravé socialistické pop kultury!).

 

 

Na jednotlivé hudební nástroje hrají a zpívají:

Anna Naděžda Krutská – Broková, roz. Kanečková – zpěv

František Kaneček – pianola, zpěv, umělecký vedoucí

Janis Hrados – řecký virtuos na strunné nástroje

Beneš Filipovský – bass, zpěv, nevlastní bratranec Františka Filipovského

Imre Kalmán – bicí nástroje z MLR 

repertoárový listnovinky facebook G+ Youtube
[CNW:Counter]